Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir

Ekip

Proje Takımı

Dilek Erzurumlu
Koordinatör
Anadolu Üniversitesi iktisadi İdari Bilimler Fakültesi iktisat bölümünü bitirdikten sonra altı yıl Türkiye ve Fas’ta farklı sektörlerde çalıştı. Akademik eğitimini devam ettirmek amacıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Louisiana Teknik Üniversitesinde endüstri ve örgüt psikolojisi üzerine yüksek lisans yaptı. Türkiye’ye döndükten sonra Koç Üniversitesinde araştırma ve öğretim görevlisi olarak çalıştı. Profesör Çiğdem Kağıtçıbaşı’nın Pozitif Ergen Gelişimi (PERGEL) adlı TÜBİTAK projesinde eğitimci ve araştırmacı olarak yer aldı. Sosyal girişimcilik ve kırsal kalkınma konusunda bir projeye doktora asistanlığı yapıp kitap bölümü yazdı. Şu anda Avrupa Birliği tarafından fonlanan ve Sivil Toplum Diyaloğu-4 kapsamında yürütülen “Herkes için Eğitim” projesinde proje koordinatörü olarak çalışıyor. Aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi eğitim bilimleri departmanı yetişkin eğitimi bölümünde doktora öncesi çalışmalarını yürütüyor. İlgi alanları arasında kadının iş gücüne katılması, sosyal etki, sosyal değişim ve sosyal girişimcilik gibi konular bulunuyor.
Melike Acar
Proje Asistanı
Lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden aldıktan sonra yüksek lisans çalışmaları için ABD’ye gitmiştir. Yüksek Lisans derecesini San Francisco Eyalet Üniversitesi’nde Gelişim Psikolojisi alanında tamamlamış, kültürel bağlamın kendilik algısı üzerine etkileri konulu araştırmalar yapmıştır. Doktora çalışmasını Kaliforniya Üniversitesi Berkeley’de İnsan Gelişimi ve Eğitim alanında tamamlamıştır. 2012 yılından beri Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde yarı-zamanlı öğretim üyesi olarak dersler vermekte ve Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Politikaları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde araştırmacı olarak çalışmaktadır. Araştırma alanları ahlaki ve toplumsal sorgulamanın gelişimi, toplumsal cinsiyet ve kültürel normların sorgulanması ve kapsayıcı ve eğitim uygulamaları olan Melike Acar Jean Piaget Topluluğu üyesidir.
Dilek Çankaya
Araştırmacı
Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik Psikolojik Danışmanlık Bölümü lisans, Yetişkin Eğitimi yüksek lisans mezunu olan Dilek Çankaya, Eğitim Politikaları alanında doktora çalışmasını sürdürmektedir. Ayrıca, 2007 yılından beri çeşitli üniversitelerde eğitim bilimleri, eğitim sosyolojisi, eğitim yönetimi gibi çeşitli dersler vermektedir. Kuruluşundan beri Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezinde araştırmacı olan Çankaya, ayrıca Karşılaştırmalı Eğitim Derneği Yönetim Kurulunda da görevlidir.
Demet Altuntaş
Proje Koordinatör Asistanı (Gönüllü)
Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunudur. Ege Üniversitesi Rektörlüğü Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğünde 7 yıl boyunca basın sorumluluğu görevini yürütmüştür. Bir dönem Doğan Haber Ajansında gazetecilik yapmış, Egeden dergisinin yayın kurulunda bulunmuş ve bu dergide pek çok haberi ve röportajı yayınlanmıştır. Aynı zamanda fotoğrafçı olan Altuntaş, Fotoğraf ve Gerçeklik konulu yüksek lisans tezini yazmaktadır. Halen Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezinde görev yapmaktadır.